Siła KREOWANIA

BIZNES FINANSE

12 kwietnia 2022

ZGODNIE Z TWOIMI MYŚLAMI

 

Jakie myśli nosisz w sobie — takie masz efekty w życiu i biznesie…

Chcesz po prostu budować przedsiębiorstwo? Czy chcesz wnosić WARTOŚĆ dla ludzi, świata? To robi wielką różnicę… Zastanawiasz się nad tym, co pragniesz pozostawić po sobie? Jaka jest Twoja intencja robienia tego, czym się zajmujesz?

 

Czy stawiasz sobie CELE? Zdajesz sobie sprawę, że kiedy zaczynasz o nich mówić, myśleć, notować je — pozostaje tylko kwestią czasu, że je zrealizujesz? Twój umysł, Twoje serce — zakodują się na nie. Słysząc, widząc, czując — będą na nie zaprogramowane. I spokojnie. Początkowo możesz błądzić, widzieć je jakby przez mgłę. Im będziesz bliższy temu, co gra Ci w duszy, co powoduje na Twoim ciele, jak to mówi przezabawny i inspirujący mnie lider niemieckiego pochodzenia Dietmar – „kaczą skórę” ;), tym zaczną się one robić dla Ciebie bardziej jasne i klarowne.

 

WARTOŚCIOWE=AUTENTYCZNE

Jeśli odszedłeś od siebie, swoich zasobów, tego, co Twoje — a skupiłeś się TYLKO  na tym, co zalecane, opłacalne, praktyczne — nie masz co liczyć na gęsią skórkę i życie z pasją. Więc pora odkrywać siebie. Odkrywać swoją MOC. Odkrywać głębię. Z takim podejściem, z blaskiem, który towarzyszy Ci, kiedy robisz to, co kochasz i gdy płynie to z Twojego serca — stworzysz piękne projekty, zyskasz siłę i energię do działania i będziesz AUTENTYCZNY w tym, co robisz.

 

Jakiego życia pragniesz? Jakie masz marzenia? Co Cię rajcuje? Co daje Ci szczęście? Zadawaj sobie te pytania możliwie często, bo one będą Twoim barometrem. Wskaźnikiem, czy kierunek, który obrałeś, przybliża, czy oddala Cię od celu.

 

WIN-WIN

Bywa, że słyszę określenia — trzeba walczyć do upadłego. Walka? Czym kończy się walka? A gdyby tak zastąpić ją otwartością, wytrwałością, podążaniem w kierunku marzeń? Gdyby okazało się, że możesz ALBO działać w nastawieniu i oczekiwaniu na to, że masz pokonywać trudności LUB podejmować się wyzwań, współdziałać, szukać rozwiązań, wsparcia i relacji opartych na wartości win-win (wygrany-wygrany)? Co wybierasz?

 

Wszystko zaczyna się od MYŚLI. Zanim coś powstanie w rzeczywistości — najpierw pojawia się MYŚL. A jeśli tak jest, to czy tworząc swoje życie, relacje, przedsiębiorstwo — możesz też zacząć od tych myśli? Od postawienia sobie CELU. Od WIZUALIZACJI. I napiszę Ci coś ważnego. Jeśli marzysz… Jeśli określasz CEL… Jest jeszcze jeden bardzo, bardzo ważny element, o którym często ludzie zapominają… Do tego marzenia, celu, wizji dodaj coś niezwykle istotnego. Pomyśl, jak będziesz się CZUŁ, kiedy zrealizujesz swój cel. Jakie emocje będą Ci towarzyszyć. Uczucia. Kto będzie obok Ciebie w tym momencie…

 

CEL PEŁEN EMOCJI

Dlaczego jest to tak ważne? Bo to dodaje ognia do serca. To motywuje, pokazuje umysłowi, że Ty już to masz. Pomaga Ci wytrwać. Jest też różnica między suchym celem a celem pełnym emocji, które Ciebie wspierają… Przytoczę Ci kilka przykładów, z mojego bliskiego otoczenia. Imiona pozamieniam:*

 

Natalia — Jej największym marzeniem była podróż do USA. Wizualizowała, powtarzała, notowała. Mija kilka lat. Natalia zostaje mamą. Rodzi córeczkę z bardzo rzadką chorobą genetyczną. Wsparciem okazuje się bardzo bolesna i kosztowna operacja. Zgadnij, gdzie się odbywa… Tak. Właśnie. W USA… No cóż. Marzenie Natalii się spełnia, prawda? Natalia cierpi, widząc cierpienie swojej córki.

 

Monika. Setki razy powtarza, że jest za gruba i bardzo chce być szczupła, szczupła, szczupła. Chce schudnąć. Pragnie być chudsza. Bardzo, bardzo, bardzo. Mija pewien czas. Spotykam Monikę. Wow. No jestem pod wrażeniem, bo tyle razy słyszałam o tym pragnieniu z jej ust. Rzeczywiście. Waga poszła mocno w dół. Po dłuższej rozmowie dowiaduję się, że Monika walczy z niebezpieczną chorobą, a utrata wagi to jej efekt uboczny… Monika czuje strach o swoje życie.

 

Marcin. Marzy o rozwinięciu swojej firmy. Żeby była większa, miała więcej zleceń, masę klientów. Żeby klienci walili drzwiami i oknami. Tak też się dzieje. W kilka lat firma staje się kilkakrotnie większa. Marcin nie ma czasu na zjedzenie ciepłego obiadu, urlop, czy czas dla rodziny. Marcin przechodzi załamanie. Jest przepracowany i całkowicie odcięty od radości życia…

 

 

„Uważaj, o czym myślisz, bo się spełni”

 

 

 

Więc marząc, planując, rozmyślając — dodawaj do tego wszystkiego emocje i uczucia. Jak będę się czuł, kiedy zrealizuję swoje marzenie? Możesz nie wierzyć w ani jedno moje słowo, o którym tu piszę. Pytanie, czy zaszkodzi przetestować?

 

 

Ok. Więc wspominałam o myślach połączonych z emocjami. Czy to wystarczy? Czy wystarczy usiąść, myśleć i czuć? Kaśka? Ty tak serio? Nie, nie, nie. To nie jest koniec. Kolejny dodatek to DZIAŁANIA. Podejmij się działań. Otwórz szeroko oczy, nastaw uszy, poczuj sercem. Okazje, szanse i możliwości zaczną przychodzić. Możliwe, że przychodziły już wcześniej, jednak Twoje zamknięcie, pęd, chaos, brak sprecyzowanego celu, spowodowały, że nie zauważałeś tego, co czai się tuż za zakrętem.

 

Ile niebywałych historii przynosi nam życie. Widzisz te „sploty wydarzeń”, które sprawiły, że jesteś tu, gdzie jesteś? Jakie myśli, emocje i działania je poprzedziły?

 

ZATRZYMAJ SIĘ I ZASTANÓW

Mogę otwarcie przyznać, że kiedy moje myśli były pełne niepewności, braku zaufania, obaw, złości, żalu — towarzyszyły temu podobne emocje. Moje działania miały mnie chronić przed stratą, odrzuceniem. Kierowały nimi właśnie strach i lęk… Cóż mogą one przynieść? Podobnych ludzi przepełnionych lękiem, okazje pełne powodów do walki, stosowania uników.

 

Gdy w moich myślach zaczęły się zmiany, to samo zaczęło dziać się w moim otoczeniu. Wdzięczność, radość, otwartość, marzenia, ciepłe, wspierające myśli. I siup. Otoczenie się zmienia. Stare już nie pasuje? Czy przychodzi okazja do zmartwień? Jeśli pewne tematy odchodzą, pewni ludzie znikają, to robi się czas i miejsce na NOWE. Działając z nowymi myślami, emocjami — zaczynasz osiągać nowe REZULTATY!!!!

 

I mam 100% przekonania, że tworząc przedsiębiorstwa, społeczności, relacje, zespoły — pięknie można wkomponować zasadę kreowania myśli — emocji — działań, aby odnieść odpowiednie rezultaty. Co jest w Tobie, to na zewnątrz!

 

Schemat jest bardzo prosty:

 

Myśli — Emocje — Działania — Rezultaty

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”.

Mahatma Gandhi

 

 

Katarzyna Machlowska-Hulok
coach, trener mentalny, Business Partner PIRSB

Podziel się: