DLACZEGO KLIENCI NIE WRACAJĄ

BIZNES FINANSE

05 kwietnia 2021

NIKT NIE WRÓCI DO CIEBIE PO PORADY lub PRODUKTY,

KTÓRE SIĘ NIE SPRAWDZAJĄ

 

Ten blog od samego początku spełnia rolę inspiracyjną, której celem jest podniesienie Twoich finansów na wyższy poziom.
Oznacza to nic innego, jak to, że Twój porfel będzie wyglądał zgodnie z Twoim oczekiwaniem. Tu warto mieć jakiś KONKRET, a nie tylko bliżej nieokreślone marzenie.

 

Tytuł tego artykułu zaczerpnąłem ze swojego doświadczenia, które nauczyło mnie, że dopiero wyniki przyciągają do Ciebie Klientów po raz drugi. Jeżeli kupujący nie wracają, oznacza to tylko, że to co robisz ma dla nich jednokrotną wartość, a skalowanie możesz robić tylko przez wchodzenie bez przerwy na nowe rynki. Dość wyczerpujące, chyba że masz usługę bardzo drogą, wtedy ma to sens.


Pewnie wiesz, że każdy przedsiębiorca czeka na to, że w końcu stanie się faktem, że jego finanse będą pozwalały mu realizować swoje marzenia i wizje. Skuteczna sprzedaż, pozwala na to, aby tak się stało. 

Kiedy przeglądam treści zawarte tutaj na blogu, to widzę zbiór wielu moich działań, które przyniosły mi finansowe efekty, które były spełnieniem moich marzeń. I ciągle stawiam sobie nowe cele i sięgam po swoje więcej, więc dokładam systematycznie nowe wątki, które pomagają mi osiągać to co planuje, dokąd dążę.

Dostrzegam też, że nie ma tutaj rad w stylu – jutro Twoje konto bankowe będzie pękało w szwach, po jednym Twoich ruchu. I nigdy nie chciałem takiego przekazu stworzyć.


Natomiast jest wiele przekazów wskazujących na:

✅ systematyczność – to cecha, która dla wielu jest bardzo wymagająca, bo trzeba cierpliwie znosić wzloty i upadki, wyciągać wnioski, korygować lot i wyznaczać nowe cele, a czasami nawet wykonać zwrot o 180%,

✅ cierpliwość – krok po kroku i znowu krok po kroku i znowu krok po kroku, bardzo męczące zajęcie, tyle tylko, że jeżeli raz zobaczysz, że warto na coś zaczekać, jest szansa, że zrozumiesz jak ogromną siłę ma właśnie CIERPLIWOŚĆ, 

✅ upór w dążeniu do celu – i znowu podobna historia jak systematyczność i cierpliwość, bo upór to nic innego, jak nie poddawanie się, wytrzymywanie trudno podróży, świadomość drogi, przystanków i nagrody, która czeka dopiero na szczycie, 

✅ określenie bardzo wymiernego celu – to must have, wiedzieć dokąd idziesz, bo jeżeli masz mgliste pojęcie, gdzie jest kres, możesz być niemal pewny, że utrudniłeś/aś sobie zadanie co najmniej kilkukrotnie, 

✅ nie rozstawania się ze sobą czyli bycie prawdziwym – udawanie rzadko powoduje, że wokół Ciebie pojawiają się właściwi ludzie, a to właśnie oni mogą pomóc Ci w Twojej drodze. Tak więc nie udawaj, bądź sobą, znajdą się tacy, którzy w Ciebie uwierzą i kiedy nadejdzie dobry moment popchną lub wskażą kierunek. 

 

Nie mam wątpliwości, że jeżeli chcesz podnieść swój biznes na wyższy poziom, potrzebujesz nauczyć się właśnie odczytywać właściwe komunikaty. Nie szukać treści, które powiedzą Ci „CO” masz robić, tylko „JAK”. A dokładnie jakie cechy/umiejętności/nawyki musisz w sobie wykształcić, aby w końcu spełnić lub na początku określić swoje „DLACZEGO”.

Być może brzmi to jak banały, jednak właśnie taka jest prawda, że to Ci, którzy pracują nad sobą – osiągają najwięcej.

To właśnie w rozwoju siebie dochodzimy do pytania „DLACZEGO I PO CO CHCĘ TO ROBIĆ”, to właśnie dbając o swoją dyscyplinę – zobacz film pod linkiem, może zmieni Twój dzień (rozwój) sięgamy po wykształcenie odpowiednich nawyków. I bardzo często jest tak, że to co do tej pory nie przynosiło wyników – zaczyna się zmieniać i pojawiają się pierwsze efekty, a z czasem większe i większe.

 

Chcę właśnie dzisiaj Ci przekazać bardzo ważny z mojego punktu widzenia – komunikat, prowadzący do osiągania swoich sukcesów:

🚀🚀🚀 Nie jest tajemnicą, dlaczego wielu ludzi robi podobne rzeczy, a tylko niektórzy osiągają sukcesy.

Ci drudzy – kierują swoją uwagę na niewłaściwe rzeczy.

➡ Chcesz to zmienić?

➡ Chcesz skierować swoją uwagę na właściwe działania?

➡ Nie wiesz jak to zrobić?

 

A. Określ co takiego możesz ofiarować innym ludziom, co będzie prawdziwe, wiarygodne, skuteczne – co chętnie od Ciebie „kupią”, opowiedzą innym i wrócą po to drugi raz. Nie opowiadaj dookoła – POWIEDZ WPROST CZEGO POTRZEBUJESZ. 

B. Przyjrzyj się sobie – poświęć na to czas. Zobacz co potrafisz, a czego nie. Gdzie marnujesz swój czas kręcąc się bez celu, a gdzie jesteś skuteczny. Zobacz w jakim środowisku przebywasz i jakie masz z tego efekty. Znajdź odpowiedzi na podstawowe pytania: czego potrzebujesz, dokąd zmierzasz, o czym marzysz…

C. Zacznij pracować nad swoją SKUTECZNOŚCIĄ. Określ co oznacza SKUTECZNOŚĆ dla Ciebie, zacznij ją mierzyć i szukaj, pytaj o rozwiązania tych, którzy już ją posiadają.

 

Wiele odpowiedzi na wszystkie pytania z tego posta, znajdziesz też w mojej książce „Finanse Absolutnie Osobiste”. Napisałem ją właśnie po to, aby inni mogli pójść lub spróbować pójść już jakąś ścieżką, która dla mnie była BARDZO SKUTECZNA. Dzisiaj mija prawie rok od jej napisania, a mi wydaje się, że ja jestem o kosmiczne odległości dalej, niż w momencie, kiedy ją pisałem. Może i Tobie się przyda Finanse Absolutnie Osobiste

Podziel się: