5 SPOSOBÓW NA BUDOWANIE SILNYCH FINANSÓW

BIZNES FINANSE

11 stycznia 2020

WSKAZÓWKI, KTÓRE STAŁY SIĘ FAKTEM

Znalazłem swoje stare zapiski /sprzed kilku lat/ dotyczące skutecznego zarządzania finansami. Wtedy pisałem je bardziej jako wskazówki, i traktowałem je również trochę życzeniowo.
Dzisiaj widzę, że zrealizowane jest wszystko – i to już nie życzenia – TO FAKT.
Dlatego też, postanowiłem się z Tobą podzielić, tym co działa – może Ci się przyda. W jaki sposób można budować i zbudować silne i stabilne finanse.

Zbuduj konto wolności finansowej, na które systematycznie będziesz przelewał 10% swoich zysków.

Zacząłem to robić ponad dwa lata temu. Na początku jest w miarę łatwe, bo jest zapał, nadzieja, że ma to sens, że wszystko zmieni. Później jest trochę trudniej, bo jest pokusa podbierania – bo robi się z tego całkiem sporo pieniędzy.
Kiedy już przebrniesz przez te momenty, z czasem przychodzi rozwaga, zapominanie o tym koncie, że istnieje, a Tobie buduje się konto Twojej Wolności Finansowej.

Kontroluj Wydatki – po prostu stwórz budżet i się go trzymaj.

Większości Ludzi nie chce się tego robić. Bo trzeba w to włożyć wysiłek /jest to czasochłonne/ i jeszcze często trzeba się tego nauczyć.

Jednak dopiero wtedy kiedy poznajesz jak wygląda Twój „big picture” pracy z finansami możesz zrozumieć, jak naprawdę działasz i dlaczego masz to co masz.
Przychodzi również ogrom rozwiązań, co trzeba zmienić, udoskonalić i z czasem w tym działaniu również zaczynają gromadzić się środki na Twoją Wolność Finansową.

Pomnażaj swój majątek.

A co to znaczy? Zaprzęgnij do pracy swoje pieniądze. Zacznij dowiadywać się, jak można z pieniądza robić pieniądz. Zapytaj innych jak oni to robią, że często chwalą się, że zarabiają na…. nic nie robiąc. Ty też możesz. Potrzeba jednak koncentracji na tym, jak to zrobić /poszukiwanie/ i przejścia dwóch pierwszych kroków, aby było co zaprzęgnąć do pracy. To kolejny krok do Wolności Finansowej – nie musisz poświęcać czasu, pieniądze nie chorują i cały czas dla Ciebie robią kolejne pieniądze.

Chroń swoje pieniądze przed utratą.

Inaczej mówiąc dbaj o to, aby tak nimi zarządzać, aby nie znikały w głupi sposób z Twojego porfela.
Można to zrobić w prosty sposób – słuchając mądrych ludzi, co i jak robią.
Gdybym to wiedział wcześniej zaoszczędziłbym naprawdę spore straty. Jednak nie trafiłem na takich, nie potrafiłem ich wyłuskać z tłumu i przede wszystkim SŁABO SZUKAŁEM.
Brak straty /np. głupie wydatki, niemądre inwestycje, zbyt łatwe rozdanictwo, ufanie, że wszystko muszą za Ciebie robić inni ludzie/ również jest zyskiem. Pamiętaj o tym.

Zwiększaj możliwości zarobku – to mądrość – ucz się.

To jest coś, o czym zawsze wiedziałem. NIe wiedziałem tylko, że tak dużo trzeba się nauczyć, żeby zrozumieć jak to działa. I że doświadczenie nie jest najlepszym nauczycielem, jest jedynym. To przenośnia, jednak jest w niej wiele prawdy.
Od wielu lat inwestuje w siebie, w swoje wykształcenie, w swoją wiedzę. Opłacało się. Zajęło mi prawie 11 lat poszukiwanie odpowiedzi JAK – i w końcu przyszła. Jednak jak przyszła, to z wielkim hukiem.

To chyba tyle na wieczór. Znajdź swoje inspirację. Piszę Ci o tym wszystkim, co jest związane z finansami prawie każdego dnia – tylko dlatego, aby zwiększyć Twoją KONCENTRACJĘ, aby zwiększyć Twoje szanse na SUKCES.

To na czym się koncentrujesz rośnie. I jeżeli jeszcze borykasz się z problemami finansowymi, to właśnie jednym z powodów jest zbyt niska koncentracja, czyli rozproszenie się na rzeczy nieistotne, łatwe, i tylko pozornie właściwe.

Opuść swoją strefę komfortu – swojej wygody – daj zmianie swój CZAS, KONCENTRACJĘ oraz STALE ZDOBYWAJ WIEDZĘ.
Tylko tyle wystarczy – naprawdę.

Podziel się: