GO!towi na Wszystko

BIZNES FINANSE

13 listopada 2018

Jak powstały Lekcje Niepokonanych?

Jest godzina 17.16 wtorek, lot Lublin – Luton, w drodze na Never Work Again Success Resources. Obok siedzi mój wspaniały syn Kacper, który właśnie drzemie (jak to piętnastolatek), a ja tworzę pierwsze zdania do artykułu, który rozpoczyna nową tożsamość, tego co tworzę od prawie 6 miesięcy.

Lekcje Niepokonanych, bo o nich właśnie mowa, to projekt biznesowy, który w maju tego roku ujrzał po raz pierwszy światło dzienne. Na początku pod nazwą robert|suszko stawiał pierwsze kroki zdobywając wiedzę o rynku i jego potrzebach. Jednak przede wszystkim, wtedy bez poukładanego harmonogramu dostarczał wartości z obszaru rozwoju osobistego oraz biznesu.
Baza wiedzy płynęła z moich doświadczeń, które dostarczają mi nie tylko sukcesów i radości, jak również nie małej ilości zawrotów głowy z powodu popełnionych biznesowych błędów, które nie oszczędzają moich nerwów i podnoszą ciśnienie do poziomów często niemożliwych.
A ponieważ doświadczenia sukcesów, jak i porażek biznesowych jeszcze nie zamknęły pętli, bo nie jestem na emerturze i doświadczam trudów i sukcesów prowadzenia własnych przedsiębiorstw, tak więc w pewnym momencie poczułem, że projekt dzielenia się swoim doświadczeniem może mieć wartość dla innych ludzi. Przyjąłem równiez założenie, że bedzie miał swoją nazwę, która będzie nie tylko określała go od samego początku, ale również mówiła coś o mnie.
Obserwując siebie i niektóre poranki, kiedy czułem i czuję, że brakuje zwyczajnie i po ludzku siły, a jednak wstaję, znajduję rozwiązania i podejmują “walkę”, przyszło mi do głowy, że można to określić mianem “bycia niepokonanym”. A ponieważ lubię szybko działać i szybko wdrażać w życie, to co czuję, tak też mój projekt otrzymał swoją nazwę “Lekcje Niepokonanych”.

Uznałem, że dopóki się nie poddajesz, jesteś niepokonany. I to jest prawda. Zawsze tak czułem. Ze zdjęć umieszczanych przeze mnie na fanpage FB widać, że jestem związany ze sztukami walk wschodu, które stanowią ogromny i ważny element mojego życia. Bycie niepokonanym w dużej mierze jest właśnie stamtąd, właśnie tam ma swoje korzenie. Kiedy walczysz i obrywasz lanie, a jednak stoisz na nogach, wyprowadzasz kolejne ciosy, a w oczach masz wolę walki – nigdy nie można powiedzieć o porażce. Niezależnie od tego jak silny jest partner. Do momentu, kiedy nie rzucisz rękawicy – jesteś niepokonany.
Nie wiem, czy łatwo to zrozumieć osobom, które nie ćwiczą, ale właśnie tak jest. Masz przed sobą 15 walk, dostajesz ciosy, podnosisz się, ustawiasz gardę, odczuwasz zmęczenie, ból, a jednak walczysz następną walkę i następną. Określenie przegranej może być tylko w jednym momencie – kiedy powiesz dość, nie mam już siły.
A uwierz mi, naprawdę można wytrzymać do końca, jeżeli tylko nie podda się to czym żyje nasza głowa. Podczas walk to również tam wszystko się rozgrywa.
I tak właśnie łatwo mi było przełożyć swoje doświadczenia stamtąd na biznes, bo w nim również działam bardzo podobnie. Uznałem, że Lekcje Niepokonanych doskonale określają to kim jestem i to chcę przekazać innym ludziom.

trans

Jak zmieniały się Lekcje Niepokonanych

I tak Lekcje Niepokonanych z miesiąca na miesiąc rozpędzały się i rozpędzają nadal, gromadząc coraz więcej wartościowego materiału. W tym artykułów, podcastów, filmów, jak również moich wystąpień na scenie. Gromadząc stale społeczność wokół przekazywanych wartości. Aż w pewnego dnia, podczas interakcji z publicznoscią podczas jednego z wystąpień, zacząłem dostrzegać z czym naprawdę i ja i otaczający mnie ludzie się mierzą. W międzyczasie wydarzyła się jeszcze bardzo ważna rozmowa coachingowa, która zebrała wszystko w jednym miejscu i wskazała mi, co tak naprawdę robię i co jest faktycznie moim przesłaniem.

Zrozumiałem, że Lekcje Niepokonanych były po to, aby zobaczyć zupełnie inną perspektywę. Perspektywę bycia gotowym na wszystko co się wydarzy. Absolutnie nie na bycie niepokonanym, ale właśnie bycia gotowym. Bycie niepokonanym zawsze oznacza dla mnie walkę, a tak zupełnie nie o walkę mi chodzi, a o to, aby być przygotowanym na to co się może wydarzyć.

Zrozumiałem, że gotowość jest czymś co jest wartością w życiu każdego człowieka w moim również. Gotowość jako odwaga, akceptacja, działanie. I zauważyłem, że kiedy właśnie jej brakuje zatrzymuje się, że to właśnie wtedy nie doświadczam ważnych dla siebie historii, ważnych spraw. I dostrzegłem, że bycie niepokonanym nie daje szansy na akceptację tego co się dzieje wokół, bo nadaje życiu znaczenie walki, znaczenie parcia do przodu pomimo wszystko. A nie o to mi chodzi. Zrozumiałem, że zupełnie nie o walkę tutaj chodzi.

Kiedy przyszła właśnie ta refleksja, że mój projekt jest o tym, jak być Gotowym na Wszystko, znaczenie Lekcji Nieokonanych zmalało. Ja od samego początku chciałem pomagać odnajdywać odpowiedź na to, jak być Gotowym, aby zrobić kroki do przodu w życiu i biznesie, jak również wycofać się kiedy należy, jak zmieniać zdanie, kiedy to jest najbardziej właściwy krok oraz jak wyłączyć swoje ambicje, kiedy przeszkadzają dbać o innych ludzi.

Ostatnie dni Lekcji Niepokonanych, pierwsze dni Gotowych na Wszystko

I tak właśnie niecałe 6 miesięcy Lekcji Niepokonanych doprowadziło mnie do momentu, kiedy nadaję swojemy projektowi zupełnie nowe znaczenie.

Znaczanie, które określam trzema łącznikami, aby być Gotowym:

Uruchom swoją odwagębądź gotowy na robienie kroków naprzód, zmianę kierunków działania, wygrane i przegrane, czas potrzebny do osiągnięcia celów. Akceptuj to, co się wydarza i bądź gotowy, aby właściwe na to reagować.

Buduj na wartościach – przygotuj swój kodeks honorowy i bądź gotowy kierować się nim w życiu.

Uwolnij swój potencjał – doświadczam tego, że naturalny dla wielu ludzi jest brak wiary w siebie, a często tak trudno uwierzyć, że mamy w sobie wszystko czego potrzeba, aby realizować swoje marzenia. Mają na to wpływ czas, otoczenie, pieniądze, wykonywane zajęcia i wiele, wiele innych równie ważnych spraw. Często jednak wystarczy tylko uwierzyć, że to kim jesteśmy to już wystarczający powód, aby osiągnąć to czego pragniemy. Wiara w siebie i lubienie siebie to istotny element bycia spełnionym. Potencjał jest w każdym z nas – bądź gotowy, aby go uwolnić, dać mu przestrzeń.

Połaczenie tych trzech elementów stanowi kompleksowy projekt, którego głównym zadaniem jest przekazanie i uruchomienie wzoru na: budzenie mocy do odwagi, akcpetacji, życia w zgodzie z kodeksem honorowym oraz uwolnieniem potencjału do realizacji marzeń: prywatnych i biznesowych. Projekt, który jest odpowiedzią na bycie gotowym na chwile kiedy masz wszystko i kiedy nie masz nic. Na to, aby zawsze być w zgodzie z ze swoim Kodeksem Honorowym, w pełnej gotowości na wszystko, co trzeba zrobić i jak należy w danym momencie, w danej chwili, z właśnie sobą i innymi ludźmi, projektem, biznesem czy zadaniem postąpić.

I tak właśnie dzisiaj doświadczam ostatnich chwil Lekcji Niepokonanych i budzę do życia projekt, który jest mi bliski swoim przesłaniem i wiem, że może pomóc naprawdę wielu ludziom w osiąganiu ich marzeń prywatnych i biznesowych.

Projekt, który w tym momencie powołuję do życia: www.gotowinawszystko.com

Gotowi na swój pierwszy krok, aby uruchomić swój pierwszy biznes.
Gotowi na swój pierwszy krok do realizacji niespełnionego dotąd marzenia.
Gotowi na wyjście z kłopotów biznesowych.
Gotowi na budowanie skutecznych zespołów.
Gotowi na budowanie realacji, które zbudują mądry biznes.
Gotowi na ryzyko finansowe związane z uruchomieniem biznesu.
Gotowi na dbałość o siebie.

To tylko część pytań, dla których startują Gotowi na Wszystko.
Jak myślisz, czy taka wiedza może mieć znaczenie dla uruchamiania Twoich możliwości i pokonywania ograniczeń?

A ilu z Was dostrzega, że słowo Wszystko oznacza dosłownie to co jest nam potrzebne, aby budować w sobie prawdziwego człowieka, pełnego ciepła i odwagi, ale również pytań, wątpliwości i poszukiwań. Po to, aby docierać do celu nie po trupach, ale po to, aby na szczyt wchodzić zawsze z innymi ludźmi, w dbałości o relacje i wspólne wygrane?

got_3

A Ty na co jesteś dzisiaj gotowy?

I jest godzina 18.17 lot Lublin – Luton w drodze na Never Work Again. A obok siedzi Kacper i leci ze mną na swoje pierwsze w życiu szkolenie biznesowe, które będzie trwało 4 dni, po 12 godzin dziennie. Leci ze mną – i wyglada na to, że jest Gotowy na Wszystko J

Jest 5.11.2018 godz. 14.34 lot Luton – Lublin w drodze powrotnej ze szkolenia Never Work Again. Kacper siedzi dwa rzędy przede mną, a w jego walizce dokument potwierdzający zakup szkolenia “Instant Appreneur Program” w Londynie 11-13.01.2019. Szkolenie, na które sam postanowił pojechać, znalazł inwestora – mnie 🙂 i chce sam (piętnastoletni chłopak) zdobywać nową wiedzę, która może zmienić Jego całe życie.

Był gotowy na to co nieznane, zrobił pierwszy krok. Dokąd doprowadzi Go ta droga. Pewnie ani On ani ja w tej chwili nie wiem.
Jednak wiem jedno – krok do tego, aby określać swoje życie został zrobiony. Krok do tego, aby doświadczać życia został zrobiony. Krok do tego, aby uczyć się z pasją został zrobiony. Reszta to tylko komentarz.

A Ty – czekasz no coś czy robisz kroki do życia, które jest w Twoim sercu?

Podziel się: