Słowa mają Moc

BIZNES FINANSE

06 czerwca 2018

Napisanie artykułu, który wskazuje na Moc Słów przyszło do mnie kilka dni temu. Wydarzyło mi się, że ostatni tydzień spędziłem w Gironie na Enlightened Warrior Training Camp. Byłem tam 5 dni w gronie ponad 250 osób z całej Europy i doświadczałem tego, co oznacza siła ducha i budzenie mocy we wnętrzu siebie.
Za każdym razem wszystko co nabierało Mocy zaczynało się w ciszy, a następnie wychodziło na światło dzienne w postaci właśnie Słów. Cisza wypowiadana na głos rosła w ogromną Siłę. Zwróciło to moją szczególną uwagę tylko i wyłącznie dlatego, że wszystkie przełomowe wydarzenia zawsze potrzebowały odnaleźć drogę właśnie do wypowiedzenia na Głos. A powiedziane na głos stawało się pieczęcią potwierdzającą.

słowa_rsWiele razy w moim życiu składałem obietnice, zobowiązania i przysięgi. Za każdym razem wypowiadane na głos stawały się kierunkiem mojego życia. Odnoszę wrażanie, że mówienie na głos, nie tylko tego w co wierzymy, a nawet również tego, w co nie wierzymy staje się jakby rzeczywistością. Po prostu zagłusza wszystko inne. Masz w swoim życiu takie historyjki (może z dzieciństwa), które opowiadałeś tak wiele razy, że chociaż były trochę zmyślone – w pewnej chwili stawały się prawdą? Opowieść za każdym razem nabierała kolorów, a Ty oczami wyobraźni widziałeś każdy szczegół, tego o czym właśnie opowiadałeś.

Nawet nieprawdziwa historia opowiedziana tysiąc razy – staje się prawdą. 

Jeżeli tak się dzieje, to pomyśl sobie, co może się wydarzyć kiedy zaczniesz świadomie stosować takie narzędzie w swoim życiu. I oczywiście nie chodzi tutaj o oszukiwanie. Chodzi o budowanie i potwierdzanie swojej siły z dobrą intencją.
Każdego dnia stajesz przed dziesiątkami różnych historii, zadań, które często stanowią wyzwania i potrzebujesz do tego zwyczajnie Mocy. Wyobraź sobie, że zaczynasz dzień od tego, że opowiadasz sobie na głos historie – jak się skończą Twoje zadania, marzenia – tego właśnie dnia. I opowiadasz to kilka razy sobie samemu, dotąd aż stanie się taką prawdą, że poczujesz i uwierzysz w to. A następnie spróbuj to wprowadzić w życie. To nie jest nic nadzwyczajnego, jednak sposób dotarcia do tego, aby się zadziało tak jak tego pragniesz jest jakby inny. Mówiąc głośno musisz zdecydowanie ubrać to w konkret, bo lanie wody na głos nawet dla samego siebie jest nie do przyjęcia. Spróbuj, a doświadczysz tego z ogromną mocą. Robienie projekcji osiągania – również działa tak, że potrzebujesz w historii stworzyć zdarzenia, które nie noszą znamion zbyt dużego ogółu. Zawsze jest kilka takich drobiazgów, które stanowią o tym, że historia miała miejsce. Opowiedz sobie o tym, jakby to już się zdarzyło.
To dokładnie tak samo, jak obietnica – wizja sukcesu, którą składają przywódcy swoim zespołom. Oni mówią „jesteś bohaterem swojego życia, a nie: będziesz bohaterem”. To zmienia wszystko. Mówią na głos, kreując wszystko co jeszcze nie miało miejsca, a dopiero się wydarzy. Wierzą w to całym sobą (a to ma ogromną Moc) i inni również zaczynają w to wierzyć i rozumieć, że to wcale nie musi być przyszłość, która nigdy się nie wydarzy, bo właśnie pojawiła się prawda o przyszłości. I bardzo często wszystko wydarza się dokładnie tak, jak sobie to ułożyli i uwierzyli. W opowiadaniach przywódców również są Słowa, które podnoszą na duchu, jednak są również słowa, które wskazują na kluczowe szczegóły.
Jak wszystkie takie historie, związane z rozwojem osobistym i poprawą wyników, praktykowanie projekcji jest wymagające, bo trzeba wyrobić w sobie pewne umiejętności:
A. przełamania się, żeby spróbować;
2. operowania ogółami i szczegółami;
3. spróbowania kilka razy (bo po jednej próbie może nie być efektu, ale to już pewnie wiesz doskonale).

Spróbowanie zupełnie nic nie kosztuje. A co jeżeli działa? Spróbujesz?

A. Wstań rano (trochę wcześniej niż zwykle);
2. wybierz wymagające zadanie lub coś, co spędza Ci sen z powiek bo „trudne”;
3. opowiedz sobie na głos historie o tym, jak sobie z tym poradziłeś (a nawet pokoloruj trochę opowieść). Opowiadaj ją sobie wiele razy zanim zaczniesz. Zobaczysz, że nie tylko zacznie wszystko się układać, a nawet znajdziesz wiele szczegółów, które pomogą Ci zrobić to lepiej niż myślisz.
4. Zrób to – po prostu zrealizuj, nie zwracając uwagi na to, że coś jest zbyt kolorowe – po prostu zrób – zobacz jak to działa.
5. Powtarzaj to przez kilka dni, tak aby nabrać wprawy. To tak jak ze wszystkim – każdego dnia w rzeczach, które robisz jesteś coraz lepszy – cierpliwie, z zapałem.

Nie jesteś tak dobry jak myślisz, jesteś lepszy.

Ciekawy jestem, co o tym myślisz. Podziel się, kiedy już spróbujesz swojej pierwszej projekcji (napisz kilka zdań w komentarzach na moim blogu). Ja wiem, że to działa, a Ty sprawdzisz?

To, że Słowa mają Moc wiedzą wszyscy, jednak co to tak naprawdę oznacza oraz obudzenie świadomości jak to działa to zupełnie inna historia. Słowa wypowiadane na głos:
A. porządkują – bo nie potrafimy przyjmować od siebie po prostu lania wody;
2. przynoszą wiarę – bo zupełnie inaczej oddziaływają na nas kiedy je słyszymy;
3. Słowa również najbardziej bolą. Świadomość tego co mówimy na głos, do kogo i jak – jest umiejętnością nie do przecenienia. Możesz nad tym panować.

Uwierz, że możesza już będziesz w połowie drogi.

Opowiedziałem dzisiaj tylko o jednym z wątków o Mocy Słów – a jest ich bardzo wiele. Tę Lekcję o tym jak ważne są Słowa odebrałem wielokrotnie. Wielokrotnie doświadczyłem, jak można za ich pomocą osiągać w życiu Wyniki o wiele lepsze niż się spodziewałem.
Na koniec więc historyjka o Mocy Słów, może Ci się spodoba.

„Pięcioletnia dziewczynka pewnego dnia zapytała mamę:
– Mamo, kim chcesz być, jak będziesz duża?
Matka pomyślała, że chodzi tu o jakąś grę, którą wymyśliła sobie jej córka.
– Hmm… myślę, że jak będę duża będę matką.
Córka zaprotestowała:
– Nie możesz być moją matką, bo już nią jesteś. Kim chcesz więc być?
– No dobrze, więc chcę być nauczycielką.
– Nie, tak nie można. Przecież już nią jesteś!
– Skarbie, naprawdę nie wiem, co mam ci powiedzieć.
– Mamo, powiedz mi po prostu, kim chcesz być, jak będziesz dorosła. Możesz być tym, kim tylko chcesz.
Córka poddała się i wyszła z pokoju. Ta pozornie nieważna rozmowa poruszyła matkę do głębi. W oczach córki mogła być jeszcze każdym, kim chciała. W oczach córki wolno jej było jeszcze marzyć, jej przyszłość nie była jeszcze ustalona. /Zasady Zwycięzców – Bodo Schafer/. 

Słowa mają moc – wystarczy jedno właściwe zdanie, a może zmienić całe życie. Zacznij mówić, kto wie – może już jutro wypowiesz zdanie, które zmieni Wszystko.

Podziel się: