Znajdź w sobie Moc

BIZNES FINANSE

25 maja 2018

Bądź człowiekiem, za którym sam byś podążył. 

Odnajdywanie Mocy przychodzi w momencie, kiedy zaczynasz widzieć więcej. To ta chwila, kiedy wydarza się coś, co powoduje, że przychodzi do Ciebie emocja Radości lub Strachu. Ta druga (strach) jest zdecydowanie silniejsza, jest również tą, która łatwiej tworzy rozwidlenie dróg: mobilizacji lub rezygnacji.

utrzymanieporządku w głowie wymaga wysiłku.

Ci, którzy opanowali już w sobie Moc – łatwiej potrafią wykorzystać strach jako Siłę, jako ten moment kiedy można dostrzec okazję. Jestem inwestorem giełdowym, i jak każdy, kto zajmuje się tym sposobem zarabiania pieniędzy, wiem, że kiedy pojawia się na giełdzie strach – to jest to doskonała okazja dla tych, którzy wiedzą co z tym zrobić. Dla tych, którzy potrafią nad nim panować. Najczęściej jest to najlepszy moment, aby działać bez strachu. Właśnie wtedy, kiedy wszyscy się boją. I jest też druga emocja giełdowa – kiedy „wszyscy” się nie boją – Ty właśnie wtedy bądź ostrożny. Właśnie wtedy popełnia się najwięcej błędów. Często dołączasz się do większości – a zapewne doskonale wiesz, że nie jest to najlepszy wybór – nie tylko na giełdzie.

Kiedy wszyscy się boją – Ty bądź odważny. Kiedy wszyscy są odważni – Ty się bój. 

Mam również podobne doświadczenie z treningów karate. Często się zdarza, że podczas kumite (walki) stajesz na przeciwko kogoś silniejszego od siebie. Właśnie takie myślenie – tworzy brak Mocy. Ktoś silniejszy od Ciebie? Co to w ogóle znaczy? Jeżeli tak zaczynasz, to jak możesz skończyć taką walkę? Myślę, że domyślasz się jaka jest odpowiedź.

I druga emocja: Radość. Ta znowu powoduje, że widzimy Świat przez różowe okulary. Fantastyczne uczucie. Wszystko jest piękne. Wszystko będzie dobrze. Świat szeroko otworzył drzwi możliwości.  Jednak i tutaj potrzebne jest panowanie. Kiedy czujesz się bezpiecznie, często tracisz czujność. Radość jest wspierająca, potrafi być również oślepiająca.

Jak widzisz zawsze są te dwie strony księżyca. Aby nad tym panować, przede wszystkim należy to rozumieć. W takim razie, jak nad tym panować?

Lekcja 2 – Jak obudzić w sobie Moc i jak nad Nią panować.

Opowiem Ci trochę jak było u mnie z początkiem budzenia się mojej Mocy.

Pewnego dnia, już kiedy poznałem jak działa Moc Decyzji (Dolomity), a przede wszystkim kiedy już zrozumiałem, że Wszystko zależy ode mnie – mój Głos (ten, który od zawsze mieszka wewnątrz mnie) szepnął: chciej więcej. Tyle, że nie miałem zielonego pojęcia co to znaczy: chciej więcej. Czułem, że jest to dla mnie ważne, że coś kryje się pod tymi Słowami, jednak jeszcze wtedy nie wiedziałem co. Dzisiaj już wiem, że od zawsze mieszka we mnie Moc – właśnie ta, która się wtedy zaczęła dobijać do wyjścia na zewnątrz. Mieszka we mnie również drugi głos, który jest strachem – on zazwyczaj robi wszystko, aby Moc nie oglądała Świata.

Chciej więcej to było budzenie się mojej Odwagi na zmianę. Wtedy bliżej nie określoną, jednak już świadomą, że potrzebuję, żeby Coś było inaczej. Zaufałem Intuicji, że to Chciej Więcej może być naprawdę ważne. Pomyślałem wtedy, że skoro sam nie wiem co to znaczy, to może warto zapytać kogoś, kto przeszedł już taką transformacje. I właśnie wtedy, na jednej ze stron internetowych, zauważyłem, że przyjeżdża do Polski Brian Tracy (wtedy jeszcze myślałem: kto to w ogóle jest?) – jednak tylu ludzi się ekscytowało tym wydarzeniem, że uznałem, że pewnie jest to źródło wiedzy i może odpowiedź do mnie przyjdzie. I znowu Decyzja – jadę do Wrocławia. I pojechałem.

Jeśli nie poświęcasz czasu na rodzenie się, czas zajmuje Ci umieranie. Steve Jobs

To był początek. Początek, który spowodował zmianę mojej historii. To był start Rozwoju Osobistego. Oto kilka pytań, które usłyszałem wtedy we Wrocławiu, a które spowodowały, że mój umysł zacząć odnajdywać odpowiedzi:

 1. Jakie masz w tej chwili trzy najważniejsze cele w życiu?
 2. Fundament sukcesu – zacznij pytać ludzi sukcesu, co takiego robią inaczej niż Ty.
 3. Wszystko, co warto robić dobrze, na początku warto jest zrobić kiepsko.
 4. Jeśli masz tylko jedną opcję, to nie masz wolności.
 5. Rezultaty to kluczowa cecha najlepszych ludzi.

Na sali było ponad 1000 osób i każda z nich chciała się rozwijać, budować swoje życie w oparciu o Szczęście, Wolność Finansową i dbałość o Rozwój Osobisty. Wystarczył jeden pełny dzień wśród takich właśnie ludzi, moje ogromne pragnienie oraz dziesiątki właściwych pytań – aby, przyszły Odpowiedzi na moje Chciej Więcej.

 1. Umieść się w grupie właściwych Ludzi.
 2. Miej pragnienie.
 3. Słuchaj, pytaj i działaj.

Wiedziałem i czułem, że moja obecność w takich właśnie miejscach jest obowiązkowa, abym mógł zrozumieć na czym to wszystko polega. I tak też zrobiłem.

habit

Z czasem zacząłem bardzo sprawnie poruszać się w tematyce związanej z pracą nad sobą. Bardzo szybko poznałem kluczowych graczy na rynku światowym. Odnalazłem książki, które warto przeczytać na samym początku, poznałem osobiście wielu ludzi, którzy odnosili sukcesy w życiu prywatnym, biznesowym i przede wszystkim żyli własnym życiem – takim, jakie sobie wymarzyli. To było fascynujące. To było moje.

I tak właśnie to wszystko się zaczęło. Każdego dnia rosło i rośnie nadal. Każdego dnia odkrywam i doskonalę to dokąd zmierzam. Każdego dnia jestem coraz silniejszy, mocniejszy, mądrzejszy i każdego dnia gromadzi się w moim środowisku coraz więcej ludzi podobnych do mnie, dzięki którym i ja rosnę. Doceniam to każdego dnia.

Podsumowując tę lekcję o budzeniu swojej Mocy:

 1. Zadaj sobie pytanie, czy żyjesz tak jak sobie wymarzyłeś.
 2. Znajdź pierwsze szkolenie, konferencje, kongres (jest ich mnóstwo na rynku) i pojedź – doświadcz tego, jak to jest przebywać wśród ludzi, którzy potrafią odnosić sukcesy życiowe (co to znaczy, szybko doświadczysz rozmawiając i przebywając z nimi).
 3. Przeczytaj coś od czego zaczniesz swoją przygodę z rozwojem swojego Życia. Gorąco polecam Ci pozycję, od której ja zacząłem: Obudź w sobie olbrzyma – Anthony Robbins.

Zobaczysz, że jak zrobisz tylko te trzy rzeczy – dalej będzie o wiele prościej, bo będziesz wiedział co należy robić. A każdego dnia będziesz o wiele lepszy.

Podziel się: