Każdy ma swoją historię

BIZNES FINANSE

19 maja 2018

 

Miejscem gdzie masz najwięcej do zrobienia, jesteś Ty sam.
/Kurt Tepperwein/

Odważ się na trud – nazwij go najlepszym nauczycielem.
Doceniaj każdy nawet drobny sukces, którego doświadczasz w swoim życiu.
Wyrób nawyki, które pomogą osiągnąć Ci równowagę i sens.

21 maja 2018 roku to ten moment, kiedy postanowiłem rozpocząć kolejną historię  – dzielenia się swoimi lekcjami, które każdego dnia odbieram żyjąc. To historia o odważaniu się, docenianiu i pracy nad swoimi nawykami, a przed wszystkim o Osiąganiu Wyników. 

Wierzę w to, że dzielenie się z innymi ma ogromną Wartość. Nie tylko pozwala dawać, jak również pozwala brać – ciesząc się tym, kiedy ktoś korzystając z doświadczeń innych osób, dochodzi w krótkim czasie TAM, gdzie inni dochodzą latami.

Odrobiłem w swoim Życiu tak wiele lekcji, że jestem przekonany, że wiele z nich może posłużyć Tobie, do wdrożenia wartościowych rozwiązań, nie popełniając moich błędów. Zapewne nie ustrzeże Cię to, przed popełnieniem własnych, jednak i tak może mieć to swoją Wartość.

Od czego zacząć tworzenie Swojej Historii

Może się zdarzyć tak, że pewnego dnia poczujesz, że Marzenia, które nosisz w sobie czekają na kiedyś, a to kiedyś nie nadchodzi. Zaczynasz się zastanawiać dlaczego, a Odpowiedzi jakby nie ma.

Często wtedy ludzie dochodzą do konkluzji, że nie realizują swoich Marzeń bo:
1. nie mają czasu – ciągła praca i mnóstwo zadań,
2. bo mają Rodzinę, a Ona wymaga od nich obecności,
3. brakuje im pieniędzy na realizację Marzeń, itd.

Można dopisać jeszcze wiele powodów, dlaczego żyją Marzeniami, zamiast doświadczać tego o czym marzą. A Ty jak masz? Właśnie tak, czy może inaczej?

To co należy zrobić, aby zrozumieć, że można zupełnie inaczej, aby pewnego dnia, powiedzieć wystarczy. Chcę inaczej. Jeżeli będę czekał, może zdarzyć się tak, że nigdy nie doświadczę tego o czym marzę.

Nie pozwól nigdy pozbawić się pragnienia czynienia rzeczy, które byś chętnie robił. /Zasady Zwycięzców – Bodo Schäfer/.

Polecam Ci gorąco film z Morgan Freeman oraz Jack Nicholson – Choć goni nas czas. Opowieść o dwóch mężczyznach, którzy w okolicznościach o wiele bardziej wymagających niż brak pieniędzy, czy codzienny brak czasu, przygotowują swoją listę marzeń i zaczynają ją realizować. Ten film pokazuje, jak można zobaczyć wszystko, absolutnie wszystko, zupełnie innymi oczami. Trzymam kciuki, że i Ty tego doświadczysz. To jeden ze sposobów, jak wyrwać się z „zaklętego kręgu” pt. kiedyś zrealizuję to o czym marzę.

A jak to było ze mną.
Jak każdy i ja mam i miałem mnóstwo Marzeń, głównie tych niezrealizowanych, tych tzw. na kiedyś, jak będę miał czas, pieniądze itd. Jednym z nich (marzeń) był wyjazd na ferraty włoskie. Tyle, że: nie miałem doświadczenia, nie miałem sprzętu, nie miałem z kim, nie miałem pieniędzy, nie miałem czasu, nie wiedziałem jak zacząć.
Było tak wiele komplikatorów, które stały na przeszkodzie, aby tego doświadczyć, aby zrealizować swoje Marzenie, że mijał rok za rokiem, a ja byłem posiadaczem przewodników po ferratach włoskich, obejrzałem mnóstwo relacji na youtube innych osób, które tam były, obejrzałem ogrom fantastycznych zdjęć stamtąd. A jednak mnie tam ciągle nie było.

I któregoś majowego popołudnia, poczułem, że już wystarczy czekania, że już mam dość, że może kiedyś. Przyszła myśl – jadę na ferraty, po prostu jadę. Wyznaczyłem termin wyjazdu – konkretną datę, ilość dni pobytu oraz miejsce, do którego pojadę. Pomimo wszystkich nie (dzisiaj już wiem, że to nie były prawdziwe „nie” – to były tylko wymówki), po raz pierwszy naprawdę przybliżyłem się do realizacji swojego Marzenia. Przyszła Odwaga – a wraz z nią Decyzja. 
Przestało mieć znaczenie, że nie potrafię, że nie mam sprzętu, że nie mam z kim, że nie mam pieniędzy. W momencie, kiedy podjąłem decyzję – przyszły wszystkie rozwiązania:

  • wybrałem ferraty startowe – te, na które wystarczyło mi obecnego doświadczenia,
  • sprzęt – część kupiłem, a część wypożyczyłem,
  • opowiedziałem innym, że  jadę i jak ktoś chce – to zapraszam,
  • znalazłem rozwiązania na najtańsze sposoby dotarcia na miejsce i spędzania tam przygody – spełnienia Marzenia.

Wystarczyła tylko jedna DECYZJA. Tylko jedna. Jedno Słowo. JADĘ. Nigdy nie wystarczało  – chciałbym pojechać. Tylko JADĘ spełniło Marzenie. Zobaczyłem i przeżyłem TO na co czekałem. I tak właśnie zaczęła się moja przygoda z realizacją Marzeń tych prywatnych i biznesowych.

To był początek. Początek, który spowodował zmianę mojej historii. Tu był start Rozwoju Osobistego i start wejścia w coraz bardziej dojrzały i opatrzony sukcesami i chwilami trudu biznes.

Jeżeli jeszcze na coś czekasz, że zrobisz to Coś, jak coś się wydarzy, to z tej lekcji zabierz proszę tylko jedno zdanie:

Najlepszy moment na zrobienie czegoś jest TU i TERAZ. Nie będzie lepszego. 

Nie czekaj, szkoda życia. To co dzisiaj jest Marzeniem, jutro może stać się żalem – jeśli tego nie zrobisz. Rozpoczęcia już dzisiaj powoduje, że jutro jesteś o niebo dalej. W zupełnie innym miejscu, z zupełnie innym poczuciem tego co możesz. A możesz absolutnie Wszystko.

To co jest Twoim dzisiaj zależy zawsze tylko i wyłączenie od Ciebie.

Podziel się: