Przekonania i PIENIĄDZE

BIZNES FINANSE

18 lipca 2022

PIENIĄDZE, PIENIĄDZE, PIENIĄDZE

 

Możesz znać 1000 chwytów marketingowych, możesz wnikać w techniki sprzedaży, uczyć się o negocjacjach, czy o świecie finansów. Nic Ci po tym, jeśli Twój schemat zarabiania pieniędzy jest niewspierający.

 

Może być tak, że masz wyzwanie z zarabianiem pieniędzy albo nawet jeśli je zarabiasz, szybko je tracisz. Jeśli nie zaczniesz od tego, co Ciebie blokuje, nic nie przyniesie odpowiedniego skutku.

 

„Jeśli chcesz zmienić owoce, musisz najpierw zmienić korzenie.
Jeśli chcesz zmienić, co widać, musisz najpierw zmienić to, czego nie widać.” /T. Harv Eker/

 

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ W NAS

Jeszcze parę lat temu słyszałam, że współpraca z coachem, czy mentorem jest zbędnym wydatkiem. „Dzięki” działaniu pseudo coachów, którzy powtarzają hasła „jesteś zwycięzcą”, czy „możesz wszystko”, role profesjonalisty są mieszane z rolą amatora.

 

Prawdziwy Coach, czy Trener Mentalny pomoże Ci między innymi odkryć Twoje mechanizmy, przekonania, przyjrzeć się im i odnaleźć TWOJĄ drogę i TWOJĄ odpowiedź. I ta droga może również dotyczyć tego, jak wygląda Twoje podejście do finansów, co się za nim kryje i jak możesz nadpisać stary „skrypt”, który do tej pory funkcjonował w Twoim życiu. Pomaga Ci dotrzeć do korzeni, uzdrowić je, nawieźć odpowiednimi myślami, zachowaniami, aby mogły dać zdrowe, soczyste i obfite owoce.

 

Przykłady z sesji indywidualnych z moimi klientami są ciekawe. Docieramy do tematu pieniędzy, które okazują się wyzwaniem. Padają pytania. Jak to było w rodzinnym domu? Jak rodzice wypowiadali się na temat bogatych, majętnych ludzi? W jaki sposób rodzice zarabiali pieniądze? Jak się o nich wyrażali, jak je wydawali, pomnażali, inwestowali? Obdarowywali nimi Ciebie? Co mówili i robili Twoi dziadkowie? Pradziadkowie?

 

RÓD A PIENIĄDZE

Za zarabianiem pieniędzy kryje się w Twojej rodzinie wiele historii, różnych emocji. Może kryć się historia biedy, straty majątku. Mogą towarzyszyć Ci słowa rodzica, który mówił, że bogaci to oszuści, czy złodzieje…

 

Jaki wpływ na Ciebie, mogą mieć takie historie? Zakodowany, wręcz wdrukowany strach przed stratą, który odczuwał ktoś z Twoich przodków… Rodzice uważający, że bogacze to oszuści? Każdy z nas, podświadomie, choćby nie wiem jak, się upierał, że jest inaczej, dąży do akceptacji u swoich rodziców. Dopóki sobie tego nie uświadomi. To naturalny ruch, płynący ku przetrwaniu. Dziecko jest w pełni zależne od swoich rodziców. Jego przetrwanie zależy od ich obecności, miłości, troski. I taki mechanizm pozostaje w nas na długo, a my jako dzieci potrafimy wykształcać własne strategie na to „przetrwanie”. Na akceptację, na uważność rodzica, na pozostanie „w rodzie”.

 

Więc słysząc o bogaczach, że są to oszuści… Widząc w oczach rodzica zazdrość, złość, czując niewspierające emocje, wkodowujesz sobie kierunek: nie mogę być bogaty. Inaczej stracę akceptację rodzica… Na poziomie umysłu mówisz, że chcesz zarabiać. Na poziomie emocji krzyczysz: NIE MOGĘ!!! I pojawiają się dziwne sploty okoliczności, własne sabotaże, tak zwane przeciwności losu… Zrobisz wszystko, aby uciec od bogactwa…

 

MENTAL-HACKING

Kodowanie ciężkiej pracy, a w Twoim życiu ciężka harówka i pogoń za pieniądzem… Często w przypadku kobiet obraz męskiej siły, to ojciec przynosił pieniądze. Mama nie zarabiała, a jeśli już, to niewiele, więc powielasz ten wzorzec, blokując się na możliwości. Historii i mechanizmów jest wiele. I często samemu jest trudno je odnaleźć, odkryć, rozszyfrować i UWOLNIĆ! Bo póki ich nie uwolnisz, nie będziesz gotowy na nadpisywanie. I w takim procesie między innymi wspieram ja. Więc nie licz w kontakcie ze mną na technikę „Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą” ;), Chociaż może się zdarzyć, że przytoczę ją podczas naszej rozmowy, czy procesu, bo przy współpracy ze mną możesz też liczyć na poczucie humoru. W końcu nie przez przypadek jednym z moich haseł przewodnich jest tekst: „Poluzuj gumę… w gaciach!”

 

 

PIRSB-owy zespół daje wsparcie, daje MOC, daje narzędzia. Działa z intencją i misja. I szykuje coś FENOMENALNEGO, między innymi w tematyce otwierania się na BOGACTWO! Więc obserwuj!

 

 

Katarzyna Machlowska-Hulok
coach, trener mentalny, Business Partner PIRSB

Podziel się: